Akcja ustanawiająca rekord czytania książek w jednym momencie

10 czerwca 2016r. o godz. 10.00 biblioteki ustanowią rekord czytania książek w jednym momencie.

Weź zatem udział w niespotykanej dotąd akcji ogólnopolskiego, masowego czytania promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne.

Przygotowanie i zasady akcji są bardzo proste:

10 czerwca o 10 uczniowie z jednej szkoły lub z kilku szkół oraz inne zainteresowane osoby spotykają się w wybranym miejscu z książkami i je czytają; akcja zostaje sfotografowana tak aby ukazać frekwencje.

Przed organizacją akcji wejdź na stronę czytamy.org Zapoznaj się z regulaminem i pomysłami na realizację. Sprawdź czego potrzebujesz do wypełnienia formularza, który będzie sprawozdaniem z akcji.
Prześlij zrobione zdjęcie do Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu a my zamieścimy je na naszej stronie internetowej w zakładce Imprezy czytelnicze.

 

ZSCKR im. A. Suskiego w Nowym Targu wzięła udział w ogólnopolskim biciu rekordu czytania.
10 czerwca o godz. 10 cała społeczność zebrała się w sali na wolnym powietrzu zwanej zieloną salą, by oddać się czytaniu w najprzyjemniejszej z możliwych scenerii: na zielonej trawce, w towarzystwie odgłosów natury, z piknikowymi smakołykami w zasięgu ręki…
Czytali uczniowie i dyrektor, i nauczyciele, i pracownicy administracji, ba!, nawet szkolny zwierzyniec: koń Tadzik, krowa Jagoda i kotka Bibi. Po godzinie wspólnego czytania zrelaksowani, zainspirowani lekturą, nasyceni słońcem wszyscy wrócili do codziennych zajęć.