Finał konkursu “Tworzymy superbohatera”

Dnia 10 czerwca 2019 r. miała miejsce w naszej bibliotece miła uroczystość. Było to ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu czytelniczo-plastycznego “Tworzymy superbohatera”. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu portretu bohatera, który by łączył w sobie cechy różnych postaci z przeczytanych książek. Prace dostarczone na konkurs oceniło w dniu 4 czerwca jury konkursowe w składzie: pani Anna Dziubas, kierownik nowotarskiej Galerii Sztuki “Jatki”, Katarzyna Bartel i Szczepan Kowalski, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu.

Komisja zdecydowała o następującym podziale nagród:

W kategorii klas 1-4 przyznano trzy równorzędne nagrody dla:
Jonasza Fąka ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu,
Mateusza Grzybały ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu,
Izabeli Złozy ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Nowem Bystrem,

oraz trzy równorzędne wyróżnienia dla:
Roksany Bednarskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu,
Łukasza Karnafla ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej,
Patryka Knurowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Nowem Bystrem

W kategorii klas 5-8 i gimnazjum przyznano jedną nagrodę dla:
Agaty Demut ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem
oraz jedno wyróżnienie dla
Agaty Kustwan ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Leśnicy.

Podczas uroczystości rozdania nagród czytelnię naszej biblioteki ozdobiły wszystkie prace konkursowe dzięki czemu wyglądała ona wyjątkowo radośnie i kolorowo. Przy odbiorze nagrody każdy z laureatów pokazał swoją pracę i powiedział jakich bohaterów literackich uwzględnił na swoim rysunku. Po części oficjalnej nadszedł czas na jeszcze jedno zaprezentowanie swoich talentów, gdyż w ramach dobrej zabawy uczestnikom zaproponowano stworzenie wspólnie, na tablicy, jeszcze jednego portretu “superbohatera”, poprzez dorysowywanie, każdy po kolei, jakiegoś fragmentu ze swojej postaci na wspólnym rysunku. Trzeba przyznać, że ten bohater wyszedł naprawdę super!


Zanim się rozstaliśmy organizatorzy mieli jeszcze jedno zadanie dla uczestników – trzeba było postawić się na miejscu członków jury konkursowego i wybrać ze wszystkich zgromadzonych prac, tę która się najbardziej podoba, a organizatorzy przekażą wybranej osobie jeszcze jedną nagrodę jako nagrodę publiczności. Po niewielkiej dogrywce udało się wyłonić jedną pracę, która zdobyła największe uznanie zgromadzonych. Niniejszym ogłaszamy więc, że nagrodę publiczności otrzymała Julia Jeziorczak ze Szkoły Podstawowej w Dębnie i zapraszamy nauczyciela opiekuna uczennicy po odbiór nagrody.

Dziękujemy także sklepowi papierniczemu “AYRA” z Nowego Targu, który był fundatorem części nagród.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji czytelniczych i plastycznych.

Zwycięskie prace: