W dniu 05.X.19 w naszej Bibliotece odbyła się piąta już edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Impreza rozpoczęła się od gry detektywistycznej. Podczas gry wraz z kolejnymi etapami poszukiwań ukrytego skarbu dzieci zwiedzały bibliotekę, poznawały jej zbiory i katalogi. Ponadto musiały wykazać się sprytem i logicznym myśleniem.


Kolejnym etapem była projekcja filmu familijnego “Ptyś i Bill”. Niezwykle ciepły i zabawny  film przypadł do gustu nie tylko dzieciom, ale i zgromadzonym na sali rodzicom.
Po filmie przeprowadzone zostały zajęcia oparte o tematykę filmu i nawiązujące do hasła tegorocznej nocy bibliotek “Znajdźmy wspólny język”. Dzieci miały okazję wypowiedzieć się na temat różnych uczuć towarzyszących bohaterom filmu podczas ich przygód oraz sytuacji w jakich im towarzyszą podobne uczucia. Do zajęć wykorzystane były karty Dixit.
Po warsztatach związanych z filmem dzieci brały udział w innych grach i zabawach. Podczas gry “Oceń książkę po okładce” dzieci poznały nowości książkowe zakupione do Biblioteki z NPRCz. Rozwiązywały również krzyżówki, brały udział w konkursach dotyczących przysłów i powiedzeń, poznały słynne opowiadanie o murzynku Bambo lecz tym razem pisane gwarą, a także miały okazje pograć w gry planszowe czy przebrać się w bajkowe stroje i zrobić sobie zdjęcia w kolorowej ramie. Nie zabrakło również malowanek dla najmłodszych oraz zabawy w kalambury dla tych trochę starszych.
W międzyczasie wręczone zostały też nagrody i pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców w internetowym konkursie na mema.
Dla nas najmilszym komentarzem całej imprezy były słowa jednego z uczestników tłumaczącego swojemu koledze “Widzisz Piotrek nie chciałeś przyjść ,,a biblioteka wcale nie jest nudna…”
Na koniec pragniemy jeszcze serdecznie podziękować sponsorom za ufundowane słodkości i nagrody dla dzieci.