Gra miejska o Bronku Czechu

 

25 września 2019 r. w Zakopanem odbyła się gra miejska “Uczniowska opowieść o Bronku Czechu”, zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zakopanem. Wzięli w niej udział uczniowie kl. IV oraz kl. V Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem, której Patronem jest własnie Bronisław Czech – wybitny polski sportowiec, olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski w konkurencjach narciarskich, najwszechstronniejszy polski narciarz okresu międzywojennego.

W Bibliotece Pedagogicznej uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali krótkiego wykładu nt. Bronisława Czecha, zapoznali się również z literaturą na temat jego życia i dokonań. Następnie wyruszyli na zaplanowaną dla nich trasę po mieście, gdzie w wyznaczonych punktach, po wykonaniu przygotowanych dla nich zadań, otrzymywali fragmenty biografii Bronisława Czecha, które musieli chronologicznie poukładać w całość. Ponieważ pogoda dopisała, a uczniowie znakomicie poradzili sobie z przebyciem trasy i z wykonaniem zadań, w doskonałych humorach wszyscy spotkali się pod Wielką Krokwią w Zakopanem, gdzie zaplanowano finał gry. Wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki oraz dyplomy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji gry miejskiej, zwłaszcza Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem Oddziałowi dla Dzieci i Młodzieży oraz Panu Jackowi Kapłanowi-Czechowi, siostrzeńcowi Bronisława Czecha, który pod jego domem rodzinnym opowiedział nam o tym niezwykłym człowieku. Dziękujemy również nauczycielom SP w Nowem Bystrem za opiekę nad uczniami oraz udostępnienie zdjęć.