Cynowa obrączka – spektakl

„Cynowa obrączka”

„Moja historia jest uniwersalna: mówi o potędze miłości, która w połączeniu z nadzieją umożliwia nam przeżycie niemal cudu. Mam nadzieję, iż okaże się inspiracją dla wszystkich, którzy obejrzą przedstawienie.” – tak o swoim przedstawieniu mówi Zdenka Fantlová, autorka monodramu “Cynowa obrączka”.

Zdenka Fantlová jest Ocalałą z Holocaustu, urodziła się w Czechosłowacji, kiedy wybuchła wojna miała 17 lat. Tytułowy pierścionek był prezentem od Arno, jej pierwszej miłości. Zdenka miała go przy sobie przez całą wojnę, jako symbol miłości i prawdy. Swoje wspomnienia opisała w książce “My Lucky Star” (“Moja szczęśliwa gwiazda”), która została zaadoptowana na potrzeby teatru przez Mike Alfredsa (reżyseria) oraz Jane Arnfield (wykonanie).

Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych SPLOT będą mogli obejrzeć ten piękny monodram już 04.02.2019 roku o godzinie 1100, w budynku naszej biblioteki. Spektakl zagrany zostanie w języku angielskim. Współorganizatorem wydarzenia jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu.

Więcej na: http://www.thetinring.com/