Gra Miejska „MOLIKI I KRYSZTAŁY LIPREKUANA” – 2019

Gra miejska „MOLIKI I KRYSZTAŁY LIPREKUANA” w bibliotece pedagogicznej – przez zabawę i współpracę do kreatywności.

 

W sobotę 14 września  2019 r.  w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu odbyła się trzecia  już rodzinna GRA MIEJSKA.

Zwykle w drugą sobotę września biblioteka pedagogiczna zamienia się w bajkowy świat Molików,  a nauczyciele bibliotekarze i inni pracownicy wczuwają się w swoje role z bajkowego scenariusza.  Tegoroczna gra zatytułowana była „Moliki i kryształy Liprekuana”.

Tym razem wyzwanie podjęło  12 drużyn rodzinnych.  Wyruszyli oni z biblioteki w trasę określoną na mapie, aby  znaleźć na terenie miasta 5  kryjówek, w których Moliki ukryły bohaterów bajek. Uciekli oni z książek  przed Ankalogorami Czarnymi w obawie o swoje życie.

W każdej kryjówce można było otrzymać wskazówkę do dalszej drogi, kryształ, zdobyć nagrodę – w tym nagrodę specjalną: wycieczkę dla 2 osób do Budapesztu. Warunkiem  ich otrzymania było poprawne wykonanie różnorodnych zadań: sprawnościowych, logicznych, praktycznych, twórczych czy wymagających współpracy grupy.

Fabuła i scenariusz gry wymyślone zostały przez nauczycieli bibliotekarzy. Pogoda dopisała. W sumie wraz z wolontariuszami bawiło się w sobotę ponad 50 osób.

Uczestnicy wykazali się sprytem, zręcznością, odwagą, a także poczuciem humoru.  Było wesoło, baśniowo i rodzinnie. Emocji nie brakowało. Gra miejska wspaniale uczy współdziałania, logicznego i analitycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów, spostrzegawczości, dedukcji, kreatywności, a przy tym jest wspaniałą zabawą.

Na uczestników czekały w bibliotece atrakcyjne  nagrody rzeczowe. Podczas wędrówki śmiałkowie mogli wzmocnić siły wspaniałymi słodkościami podarowanymi przez sponsorów.

Przygotowanie scenariusza,  planu gry, rekwizytów, scenografii  wymagało dużo pracy, jednak dzięki  sponsorom, zaprzyjaźnionym instytucjom i wolontariuszom impreza udała się i mamy nadzieję, że sprawiła radość jej uczestnikom. My jako  organizatorzy czujemy satysfakcję.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce sponsorów naszej imprezy, a są to:

Lodziarnia MIŚ, Lodziarnia FANABERIA, Restauracja CAFE KWADRANS, Restauracja TRATTORIA, Kawiarnia – NA WAŁOWEJ, Gabinet Kosmetyczny COLETTE, HOBBITY, UFOland, DAKO, Mecyje Sądeckie, baloNOWYSĄCZ, Firma Handlowa PROSTAL – Władysław Kozik, Biuro Podróży MAXIM.

Serdecznie dziękujemy również  partnerom naszego przedsięwzięcia, którzy udostępnili lokale na czas gry lub wypożyczyli stroje: Miejski Ośrodek Kultury w  Nowym Sączu, HOBBITY, Nowosądecka Mała Galeria, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu,  Fundacja Nomina Rosae.

Dziękujemy także wolontariuszom ze Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Relacja w Dobrym Tygodniku Sądeckim