II Kolędowanie w Bibliotece

W piątkowe popołudnie 17 stycznia 2020 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu odbyło się „II Kolędowanie w Bibliotece”.

Gościem specjalnym wieczoru był Chór Sanktuarium Przemienia Pańskiego „Veraicon” działający przy Bazylice Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu.  W tym roku miłą niespodzianką wieczoru  dla wszystkich uczestników imprezy było wystąpienie nowych gości: grupy kolędniczej rodziny Urygów,  zespołu „Nasze Dźwięki”  z Centrum Sądeckiego Seniora oraz  młodzieży z Zespołu Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu.  Uczennice czytały wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz wykonały  piękną kolędę w języku ukraińskim.

Sala rozbrzmiewała pięknem polskich kolęd i słowami poezji. Goście, jak przed rokiem, dopisali. Kultywować piękną, polską tradycję przyszli młodzi i starsi – ponad 90 osób. Sądeczanie mogli spróbować tradycyjnych polskich ciast i rozgrzać się herbatą z miodem lub sokiem malinowym. Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom i uczestnikom za uświetnienie wieczoru kolęd swoim talentem wokalno-muzycznym.

Relacja w Gościu Niedzielnym