VIII KONFERENCJA BIBLIOTERAPEUTYCZNA

06.11.2019 roku odbyła się VIII konferencja biblioterapeutyczna zorganizowana przez Koło Sądeckie Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu.

Współorganizatorem  konferencji był MCDN ODN w Nowym Sączu. Patronat medialny objęła Nasza Telewizja Sądecka. Celem było przedstawienie zagadnień dotyczących funkcji wyobraźni w rozwoju dziecka i roli książki w rozwijaniu twórczego myślenia.

Uczestników konferencji powitały dzieci z Katolickiego Przedszkola „Ochronka”. Pod czujnym okiem wychowawczyń Pani Beaty Horbowej i Anny Radom pięknie zatańczyły Krakowiaka Stanisława Moniuszki  nagrodzonego gromkimi brawami. Następnie Pani Katarzyna Winiarska – Janur – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Paszynie – miała wykład i prezentację na temat krainy wyobraźni. Podzieliła się również swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami w pracy pedagogicznej i terapeutycznej z dziećmi. Po krótkiej przerwie odbyły się warsztaty tworzenia tekstów terapeutycznych dla dużych i małych, które prowadziła Pani dr Lidia Ippoldt z Pedagogicznej Biblioteki w Skawinie.